0 ks 0.00 €


Návod na správnu starostlivosť o peňaženky

 

Vážený zákazník/zákazníčka, ďakujeme, že ste si v našom e-shope zakúpili originálny výrobok vyrobený na Slovensku. Aby Vám Vaša nová peňaženka vydržala čo najdlhšie, venujte prosím pozornosť nasledovným informáciám:

 

Peňaženky nepreplňujte a používajte ich výhradne na účel, na ktorý sú určené

Peňaženku používajte výhradne na účel, na ktorý je určená (peniaze, doklady). Peňaženka nie je určená na prenášanie ostrých predmetov, ktoré ju môžu zvnútra poškodiť.

 

Peňaženky chráňte pred mechanickým poškodením

Peňaženku chráňte hlavne pred poškodením exponovaných miest na bokoch peňaženky, či vnútrapeňaženky poškriabaním o ostré predmety. Buďte tiež opatrní pri odkladaní peňaženky na drsné povrchy, ktoré môžu zničiť povrch peňaženky. Zipsy zatvárajte a otvárajte plynule bez trhavých pohybov a bez použitia sily. Mechanické poškodenie peňaženky (vrátane zipsov) je dôvodom pre zamietnutie reklamácie.

 

Peňaženky zbytočne nevystavujte prudkému dažďu či inému agresívnemu prostrediu

Premočenie peňaženky pri daždi môže trvalo poškodiť jej vzhľad a deformovať tvar, vzhľadom na použité materiály pri výrobe, ako je látka, či vnútro peňaženiek z tvrdeného kartónu. Peňaženka môže reagovať tvorením fľakov aj na nadmerný ľudský pot. Výrobca nenesie zodpovednosť za zmeny vrchného materiálu peňaženky vplyvom nevhodných klimatických podmienok, prípade vplyvom agresívneho prostredia, preto podobné závady budú v reklamačnom konaní zamietnuté z dôvodu nedodržania zásad používania výrobku.

 

Čistenie a ošetrovanie peňaženiek

Vzhľadom na materiály použité pri výrobe peňaženiek, peňaženky prosím NEPERTE. Pre prípadné očistenie peňaženky použite hubku alebo handričku jemne navlhčenú obyčajnou sladkou, alebo mydlovou vodou, ktorou opatrne fľaky vyčistíte. Prípadne môžete použiť prípravky vhodné na čistenie textilných výrobkov. Peňaženky v žiadnom prípade úplne nenamáčajte do vody. Ak náhodou dôjde k premočeniu peňaženky, dbajte na včasné vysušenie (nikdy však nie v blízkosti silného zdroja tepla alebo na priamom slnku). Pri čistení peňaženiek v žiadnom prípade nepoužívajte chemické rozpúšťadlá ani riedidlá.

 

Skladovanie peňaženiek

Peňaženky podľa možnosti skladujte oddelene od seba. Ak peňaženky dlhšie nepoužívate, je vhodné uchovávať ich v igelitových alebo textilných sáčkoch. Pri skladovaní dbajte aj na to, aby nedošlo k pokrčeniu, preloženiu alebo iným deformáciám, ktoré môžu poškodiť vrchný materiál peňaženky.  Aby ste si čo najdlhšie zachovali peňaženku v pôvodnom farebnom odtieni, podľa možnosti ju nevystavujte extrémnym teplotám a priamemu pôsobeniu slnečného tepla.DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 5% ZĽAVU