0 ks 0.00 €


Návod na správnu starostlivosť o kabelky

 

 

Vážený zákazník/zákazníčka, ďakujeme, že ste si v našom e-shope zakúpili originálny výrobok vyrobený na Slovensku. Aby Vám Vaša nová kabelka vydržala čo najdlhšie, venujte prosím pozornosť nasledovným informáciám:

 

 

Kabelky nepreťažujte a používajte ich výhradne na účel, na ktorý sú určené

Kabelka je určená na prenášanie ľahkých vecí (napr. peňaženka, kľúče, mobil, okuliare, malé kozmetické, hygienické a iné drobné predmety). Kabelka nie je vhodná na prenášanie ťažkých a objemných premetov. Nosnosť kabelky je maximálne 2-3 kg. Preťažovanie kabeliek môže viesť k popraskaniu uší kabelky, či zničeniu úchytov uší kabelky. Závady, ktoré vzniknú kvôli preťažovaniu kabelky alebo kvôli mechanickému poškodeniu povrchu kabelky alebo podšívky kabelky, vedú k zamietnutiu reklamácie z dôvodov nedodržania zásad používania výrobku. Na prenášanie ťažších a objemnejších predmetov nepoužívajte kabelky, ale nákupné tašky, ktoré sú na tento účel prispôsobené. Kabelka nie je určená ani na nosenie ostrých predmetov (nožnice, nože), ktoré môžu pretrhnúť alebo rozrezať podšívku.

 

Kabelky chráňte pred mechanickým poškodením

Kabelku chráňte hlavne pred poškodením spodných častí kabelky, exponovaných miest na bokoch kabelky, či vnútorných častí kabelky poškriabaním o iné predmety. Buďte tiež opatrní pri odkladaní kabelky na drsné povrchy, ktoré môžu zničiť spodok kabelky. Zipsy zatvárajte a otvárajte plynule bez trhavých pohybov a bez použitia sily. Mechanické poškodenie kabelky (vrátane zipsov) je dôvodom pre zamietnutie reklamácie.

 

Kabelky zbytočne nevystavujte prudkému dažďu či inému agresívnemu prostrediu

Premočenie kabelky pri daždi môže trvalo poškodiť jej vzhľad a deformovať tvar, vzhľadom na použité materiály pri výrobe, ako je látka, či vnútro kabeliek z tvrdeného kartónu. Kabelka môže reagovať tvorením fľakov aj na nadmerný ľudský pot. Výrobca nenesie zodpovednosť za zmeny vrchného materiálu kabelky vplyvom nevhodných klimatických podmienok, prípade vplyvom agresívneho prostredia, preto podobné závady budú v reklamačnom konaní zamietnuté z dôvodov nedodržania zásad  používania výrobku. Buďte obzvlášť opatrní aj prenášaní agresívnych látok (kozmetické výrobky, laky, parfumy, nápoje, a pod.), ktorých vyliatie vo vnútri kabelky môže nenávratne poškodiť podšívku kabelky.

 

Čistenie a ošetrovanie kabeliek

Vzhľadom na materiály použité pri výrobe kabeliek (textil, koženka, kartón), kabelky prosím NEPERTE. Pre prípadné očistenie kabelky použite hubku alebo handričku jemne navlhčenú obyčajnou sladkou, alebo mydlovou vodou, ktorou opatrne fľaky vyčistíte. Prípadne môžete použiť prípravky vhodné na čistenie textilných výrobkov. Kabelky v žiadnom prípade úplne nenamáčajte do vody. Ak náhodou dôjde k premočeniu kabelky, dbajte na včasné vysušenie (nikdy však nie v blízkosti silného zdroja tepla alebo na priamom slnku). Pri čistení kabeliek v žiadnom prípade nepoužívajte chemické rozpúšťadlá ani riedidlá.

 

Skladovanie kabeliek

Kabelky podľa možnosti skladujte oddelene od seba. Kabelky je vhodné uchovávať v igelitových alebo textilných sáčkoch. V prípade, že kabelku dlhšie nepoužívate,  odporúčame Vám ju tiež vypchať (napr. papierom), aby ste zachovali jej tvar.  Dbajte tiež na to, aby nedošlo k pokrčeniu, preloženiu alebo iným deformáciám, ktoré môžu poškodiť vrchný materiál kabelky. Aby ste si čo najdlhšie zachovali kabelku v pôvodnom farebnom odtieni, podľa možnosti ju nevystavujte extrémnym teplotám a priamemu pôsobeniu slnečného tepla.DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK A ZÍSKATE POUKÁŽKU NA 5% ZĽAVU